У більшості випадків розмітка і знаки доповнюють або повторюють один одного. Однак з таким зустрічаєшся не завжди і з'являються сумніви кому підкоряться.

Знак чи розмітка в пріоритеті

На дорогах України автомобілістам, а особливо початківцям, зустрічаються ситуації коли вимоги розмітки суперечать дорожнім знакам і багато хто з водіїв задаються питанням — знак чи розмітка в пріоритеті?

У більшості випадків розмітка і знаки доповнюють або повторюють один одного. Однак з таким зіштовхуєшся не завжди і з'являються сумніви кому підкоряться.

Отже, давайте розберемося, що головніше знак чи розмітка?

Відповідь ми знайшли в нових Правилах дорожнього руху (ПДР) які вступили в чинності 15 квітня 2013 року де чітко визначено пріоритет дорожніх знаків над розміткою, а ще введені вимоги щодо застосування та розміщення знаків дорожнього руху і дорожньої розмітки. Тепер, коли у вас на дорозі трапилася ситуація коли знаки не відповідають вимогам розмітки, вам необхідно виконувати тільки вимоги знаків. У таких ситуаціях на розмітку не звертайте уваги, тому що ви порушите ПДР.

Якщо знака дорожнього руху немає то їдемо за правилами розмітки

Буває так, що знак дорожнього руху чітко визначає напрямки руху транспортного засобу наприклад тільки прямо, а згідно дорожньої розмітки ви можете їхати прямо або зробити маневр вліво або вправо. У цій ситуації ви повинні надати пріоритет знаку і їхати за його правилами, тому що в нових правилах дорожнього руху чітко визначено пріоритет знаків дорожнього руху над розміткою. Однак якщо знака немає, то їхати потрібно за правилами дорожньої розмітки.

Розміщення та використання дорожніх знаків і розмітки

У нових Правилах дорожнього руху з'явилися вимоги до розміщення і використання дорожніх знаків і розмітки. Згідно їх знаки повинні бути поставлені так, щоб вони чудово читалися вдень, вночі і ніяк не закривалися деревами, рекламними щитами та іншими предметами.

Дорожній знак закритий гілками дерева

Дорожня розмітка також повинна бути добре помітна вдень і вночі. У місцях де розмітка не читається через погодні умови (бруд, сніг) або неможливо відновити, потрібно встановлювати знаки дорожнього руху відповідного інформаційного змісту.

Крім цього, передбачається більше дублювати знаки дорожнього руху на дорогах. Тобто, на дорогах з більш однією смугою руху в одному напрямку, потрібно встановити знак не тільки збоку, але і над проїзною частиною або на розділовій смузі, або на іншій стороні дороги (при цьому на зустрічному напрямку має бути не більше двох смуг руху).

Дорожня розмітка на асфальті

Всі ці вимоги повинні бути виконані так, щоб інформація яка зображена на них добре читалася учасниками руху на яких вона націлена.

Правила дорожнього руху 2013 року, які внесли ясність про пріоритет дорожніх знаків над розміткою, підлаштовані під міжнародне законодавство.

Компанія «Сервіс Знак» якісно виконує роботи з нанесення розмітки, встановить знаки дорожнього руху, світлофори, різні огорожі, що підвищить рівень безпеки на дорозі. Для прорахунку вартості нанесення дорожньої розмітки та встановлення додаткового обладнання зв'яжіться з нашими менеджерами.